ایلان ماسک گفته به‌محض اینکه فردی را پیدا کند که به‌اندازه کافی احمق باشد تا ریاست توییتر را بپذیرد، از مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کند.

ایلان ماسک بالاخره به نتیجه نظرسنجی دو روز پیش خود مبنی بر کناره‌گیری یا ادامه مدیریت توییتر واکنش نشان داد. مالک جدید توییتر در توییتی گفته است که به‌محض اینکه فردی را پیدا کند که به‌اندازه کافی احمق باشد تا مدیریت توییتر را بر عهده بگیرد، از مدیرعاملی استعفا می‌کند و در ادامه تنها به مدیریت تیم‌های نرم‌افزار و سرور می‌پردازد.

ایلان ماسک ماه گذشته میلادی گفته بود که نمی‌خواهد مدیرعامل هیچ شرکتی باشد و مدیریت در توییتر هم موقت خواهد بود. اما از آن زمان تا برگزاری یک نظرسنجی، صحبتی درباره کناره‌گیری‌اش نکرد. مالک جدید توییتر دو روز پیش درباره ادامه مدیریتش یک نظرسنجی برگزار کرد که اکثر کاربران خواستار کناره‌گیری‌اش از مدیرعاملی شدند. البته طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک پیش از برگزاری این نظرسنجی هم به‌دنبال جایگزین خودش در توییتر بوده است.

ایلان ماسک از مدیرعاملی توییتر کنار می‌رود

در نظرسنجی که ایلان ماسک برگزار کرد، بیش از 17 میلیون کاربر شرکت کرده که نزدیک به 10 میلیون نفر آن‌ها، یعنی 57.5 درصد با کناره‌گیری‌اش از مدیرعاملی توییتر موافقت کردند. ایلان ماسک در این نظرسنجی گفته بود که به نتیجه‌اش متعهد می‌ماند، بنابراین منتظر بودیم که به‌فاصله کوتاهی پس از اعلام نتایج، خبر استعفایش را اعلام کند، اما حالا دست به چنین کاری زده است.

ایلان ماسک در توییتی در ادامه نظرسنجی‌اش گفته به‌محض پیداکردن جایگزین، استعفا می‌کند:

«به‌محض اینکه فردی را پیدا کنم که به‌اندازه کافی احمق باشد تا ریاست توییتر را برعهده بگیرد، از مدیرعاملی استعفا می‌کنم. بعد از آن، تنها مدیریت تیم‌های نرم‌افزار و سرور را برعهده خواهم داشت.»

ایلان ماسک توییتر

مدیریت ایلان ماسک در توییتر عمر کوتاهی دارد، اما در همین مدت کوتاه هم دردسرهای زیادی را تجربه کرده است. مالک جدید توییتر که به روش‌های مختلفی به‌دنبال افزایش درآمد این شبکه اجتماعی بود، سرویس جدید توییتر بلو را راه‌اندازی کرد، اما بنابر دلایل مختلفی، از جمله جعل هویت، در ابتدا مجبور شد عرضه آن را متوقف کند و پس از چند هفته دوباره این کار را از سر بگیرد. البته با وجود تمام تلاش‌ها، پیش‌بینی می‌شود درآمدهای این شرکت کاهش چشمگیری را تجربه کند.

اما این تمام ماجرا نیست؛ خرید توییتر توسط ایلان ماسک و تمرکز روی این شبکه اجتماعی، اعتراض سهامداران تسلا را هم در پی داشت و ارزش سهام این شرکت خودروسازی کاهش چشمگیری را تجربه کرد، تا جایی که ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست و پس از مدت‌ها این عنوان را از دست داده است.

حالا باید منتظر ماند و دید چه کسی به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر انتخاب می‌شود و آیا با مدیریت جدید، عملکرد این شبکه اجتماعی تغییر می‌کند یا خیر. علاوه‌بر‌این، باید ببینیم ایلان ماسک به‌عنوان مالک، چه تأثیری روی تصمیمات مدیرعامل جدید خواهد داشت.

منبع : https://dgto.ir/2vmp