اگر بدانید هر حرفی را که با کیبوردتان تایپ می‌کنید ردیابی می‌شود، احساس امنیت خواهید داشت؟! براساس گزارش‌ها، صفحه‌کلید درون‌برنامه‌ای که توسط برنامه‌های محبوبی مانند تیک تاک، فیسبوک و اینستاگرام استفاده می‌شود، از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند و می‌توانند اطلاعات کارت اعتباری، آدرس، گذرواژه‌ها و سایر اطلاعات شخصی شما را بدون اجازه شما دریافت کنند.

به گفته فلیکس کراس، توسعه‌دهنده وب‌سایتی به نام InAppBrowser.com، برنامه‌های محبوب شما رسما قادرند تا اطلاعات شما را در صورت استفاده از صفحه‌کلید درون‌برنامه‌ای آن‌ها بدزدند. البته بحث تیک تاک از سایر برنامه‌ها جداست. چرا که سایر برنامه‌ها مثل اینستاگرام و فیسبوک به شما این امکان را نیز می‌دهد که از کیبورد دلخواه خود در آن برنامه استفاده کنید اما تیک تاک این اجازه را به شما نمی‌دهد و مصر است تا کیبورد درون برنامه‌ای خود مورد استفاده شما قرار بگیرد. این موضوع موجب نگرانی برخی از مقامات دولتی در خصوص امنیت ملی شده است. البته که تیک تاک در توییتی پاسخ سربالایی داده است و این اقدامات را به سبب عیب یابی و نظارت بر عملکرد خود خوانده است.

مدت هاست که تیک تاک حساسیت خاصی را در حوزه امنیت ملی برانگیخته است. حدود یک ماه پیش بود که برندان کار، کمیسر FCC، گفت که تیک تاک باید از فروشگاه‌های اپ استور و گوگل پلی استور حذف شود چرا که این برنامه، تنها یک شبکه اجتماعی سرگرم کننده نیست، بلکه ابزار نظارتی پیچیده‌ای است که مقادیر زیادی از اطلاعات شخصی و حساس کاربران را جمع آوری می‌کند. در همین باب، او اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌داد تیک تاک اطلاعات مهمی را به پکن ارسال کرده بود.

همچنین کراس اضافه کرد: اگرچه اسکریپت تزریق‌شده در حال حاضر سرقت را انجام نمی‌دهد اما اجرای اسکریپت‌های سفارشی در وب‌سایت‌های شخص ثالث به او امکان می‌دهد تا بر تمام تعاملات کاربر، مانند هر دکمه‌ای که بر آن ضربه زند، قسمتی از متن را که انتخاب کند، تصاویر صفحه، رمزهای عبور، آدرس و اطلاعات کارت بانکی بدون اجازه خود کاربر نظارت کند.