مدت هاست کاربران توییتر می خواهند امکان ویرایش توییت های خود را داشته باشند؛ قابلیتی که چند ماه پیش توییتر توسعه آنرا تایید کرد. حالا طبق اعلام این شبکه اجتماعی، دکمه ویرایش توییت ها این ماه از راه می رسد ، البته ابتدا برای کاربران سرویس پولی Twitter Blue (توییتر بلو).

 

اگرچه توییتر برای دادگاه خود با ایلان ماسک بر سر خرید این شبکه اجتماعی آماده می شود، اما این موضوع مانع از ارائه قابلیت های جدید نمی شود. توییتر که روز پیش قابلیت Circle (معادل ویژگی دوستان نزدیک اینستاگرام) را برای تمام کاربران منتشر کرد، حالا می خواهد دکمه ویرایش توییت را در اختیار کاربران قرار دهد.

 

دکمه ویرایش توییت ابتدا برای کاربران سرویس Blue می آید

توییتر شروع به آزمایش داخلی قابلیت ویرایش توییت ها کرده و می خواهد در ماه جاری میلادی این ویژگی را در اختیار کاربران سرویس پولی Twitter Blue قرار دهد. در حال حاضر این سرویس در کشورهای محدودی از جمله آمریکا، استرالیا و کانادا ارائه شده است.

 

توییتر نگفته که برنامه ای برای ارائه سرویس Twitter Blue در کشورهای بیشتری دارد یا نه، با این حال اگر این شبکه اجتماعی دست به چنین کاری نزند، بسياري از کاربران فعلاً قادر به تجربه قابلیت ویرایش توییت نخواهند بود.

 

توییتر چند وقت پیش قیمت سرویس بلو را افزایش داد؛ موضوعی که با واکنش منفی کاربران و انتقادهای زيادي همراه بود. اما احتمالا ارائه قابلیت ویرایش توییت ها برای کاربران سرویس Blue می تواند تا حدودی موج انتقادها را کاهش دهد.

 

برای کاربرانی که امکان ویرایش توییت ها برای آن ها فراهم می شود، یک قانون وجود دارد :یک پنجره ۳۰ دقیقه ای برای اصلاح توییت ها در اختیار آنها قرار می گیرد. البته علاوه‌براین موضوع، اگر توییتی را ویرایش کنید، با یک برچسب این موضوع نمایش داده می شود و همچنین مهر زمانی این تغییر هم قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه کاربران برای دیدن نسخه های قبلی توییت میتوانند روی همین برچسب کلیک کنند.

 

به گفته توییتر، توییت هایی که در سایت های دیگر قرار می گیرند، حتی بعداز ویرایش هم تغییری نمی کنند، البته شاید پس از ارائه رسمی این قابلیت شاهد تغییر این موضوع باشیم. علاوه بر این ، در حال حاضر توییتر برای کاربران سرویس بلو یک پنجره ۳۰ ثانیه ای درنظر گرفته تا کاربران مانع از توییت شدن یک پست شوند. به گفته این شبکه اجتماعی، حتی پس از ارائه قابلیت ویرایش توییت، این ویژگی در اختیار کاربران قرار خواهد داشت.