شماره‌های موبایل ایران از لیست پشتیبانی توییتر حذف شده و امکان فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای نیست. اما بر اساس بررسی‌های دیجیاتو، مشکل بزرگ‌تر این است که حساب‌های ایرانی با احراز هویت دو مرحله‌ای روی شماره ایران دیگر کد ورود هم دریافت نمی‌کنند!

اگر قبلا احراز هویت دو مرحله‌ای را روی شماره ایران فعال کرده‌اید و این تنها مسیر احراز دو مرحله‌ای حساب شماست، یا رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید و از توییتر می‌خواهید برای شما کد بفرستد، این پیام را می‌بینید:

«نمی‌توانیم به این شماره پیامک بفرستیم. اپراتور پشتیبانی نمی‌شود.»

مشخص نیست این مشکل موقت است یا دائمی. اما در هر صورت بهتر است در شرایط فعلی درباره حساب توییتر خود با احتیاط بیشتری عمل‌ کنید، چراکه توییتر حالا هیچ گونه کدی به شماره‌های ایران ارسال نمی‌کند.

مشکلات کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی

مشکل حذف ایران از لیست پشتیبانی توییتر در حالی منتشر می‌شود که مرداد امسال نیز خبر دیگری با همین مضمون منتشر شد. در آن مقطع زمانی نیز گفته شد که کاربران همراه اول و ایرانسل اگر از توییتر و تلگرام خارج شوند، امکان بازگشت به این پلتفرم‌‌ها را به راحتی ندارند. همزماند در همان بازه‌های زمانی، در برخی از استان‌ها کد تاییدیه اینستاگرام و واتساپ نیز با اختلال همراه شده بود.

در سال ۹۸ و یک سال پس از فیلترینگ تلگرام نیز چنین مشکلی پیش آمده بود که البته بعد از چند ساعت این اختلال برطرف شد.

باید دید در ادامه این مشکل برطرف خواهد شد یا کاربران ایرانی برای ورود به حساب کاربری خود  پس از هر بار خروج (Log out) با مشکل دریافت کد تأیید روبرو می‌شوند.


منبع : https://dgto.ir/2vgf