به تازگی مشخص شده که اشتراک ۸ دلاری توییتر بلو، برای کاربران آیفون قیمتی معادل ۱۱ دلار در ماه خواهد داشت.

در ماه گذشته، شبکه اجتماعی محبوب توییتر سیاست‌های خود در مورد اشتراک توییتر بلو را تغییر داده و حالا با پرداخت ۸ در ماه، کاربران می‌توانند تیک آبی اکانت‌های تایید شده را دریافت کنند. البته همانطور که می‌دانید؛ این امر موجب شد که بسیاری از افراد، هویت چهره‌های مشهور و شرکت‌ها را جعل کرده و با نام آنها و اکانتی تایید شده، توییت‌هایی را منتشر کنند. وضعیت توییتر بلو پس از این ماجرا، به حالت تعلیق در آمد.


 

در دورانی که وضعیت و آینده سرویس توییتر بلو چندان مشخص به نظر نمی‌رسید؛ «ایلان ماسک»، مالک جدید توییتر شروع به انتقاد از شرکت اپل کرد که به گفته او، دیگر به میزان سابق در توییتر تبلیغ نمی‌کردند. وی حتی به مالیات ۳۰ درصدی اپل برای خریدهای درون برنامه‌ای اشاراتی داشت که امری مخفی نیست و تمامی توسعه دهندگان و بخش زیادی از کاربران از آن مطلع هستند.

حالا با استناد به گزارش جدیدی که توسط «The Information» منتشر شده؛ توییتر سرانجام قیمت سرویس توییتر بلو را به صورت نهایی اعلام کرده است. در صورتی که اشتراک توییتر بلو را از طریق وب‌سایت توییتر تهیه کنید؛ هزینه این اشتراک معادل با ۷ دلار در ماه خواهد بود؛ اما اگر از گوشی‌های آیفون یا تبلت‌های آیپد و از طریق اپ استور این پرداخت را انجام دهید، قیمت توییتر بلو به ۱۱ دلار در ماه افزایش می‌یابد!


 

این قیمت بالاتر برای کاربران اپل، جهت این بوده که ضرر ۳۰ درصدی توییتر از مالیات دریافت شده توسط اپ استور جبران شود. بسیاری از سرویس‌های دیگر نیز پیش‌تر جهت مقاومت در برابر مالیات اپل تلاش‌هایی داشته‌اند؛ اما هرگز موفق نشدند تا سهم اپل از خرید‌های درون برنامه‌ای را کاهش دهند. این قیمت بالاتر، موجب این شده که اکثر کاربران نیز تمایلی به خرید سرویس‌ها و اشتراک‌ها از طریق اپ استور نداشته باشند.


 

کمی پس از صحبت‌های «ایلان ماسک» در مورد مالیات ۳۰ درصدی اپل، «تیم کوک» مدیر عامل اپل جلسه‌ای را با وی در اپل پارک برگزار کرده و به وی اطمینان خاطر داده که آنها قصد حذف توییتر از اپ استور را ندارند. سرویس توییتر بلو از امروز مجددا در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.