توییتر احتمالاً حداکثر تعداد پیام‌های خصوصی روزانه را برای کاربران عادی محدود می‌کند

توییتر همچنان در تلاش است تا هزینه‌های خود را کاهش دهد و آمار فروش اشتراک توییتر بلو را بیشتر کند. ازاین‌رو، شواهد نشان می‌دهند که یکی از تصمیمات آتی ایلان ماسک احتمالاً محدودسازی تعداد پیام‌های خصوصی قابل ارسال برای کاربران عادی خواهد بود. به‌ عبارت دیگر، اگر می‌خواهید محدودیت تعداد پیام‌های خصوصی را افزایش دهید، باید اشتراک بخرید.

«الساندرو پالوزی»، توسعه‌دهنده معروف که به بررسی اپ‌های شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد، اخیراً در پستی با انتشار یک تصویر مدعی شده است که توییتر می‌خواهد حداکثر تعداد پیام‌های خصوصی روزانه را محدود کند. او می‌گوید این محدودیت درحال‌حاضر 500 پیام روزانه است، اما احتمالاً به‌زودی کاهش پیدا خواهد کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید به‌صورت روزانه پیام‌های زیادی ارسال کنید، حتماً باید اشتراک توییتر بلو را بخرید. این اشتراک از زمان ورود ایلان ماسک با تغییرات بزرگی روبه‌رو شد و علاوه بر تیک آبی، امکانات مختلفی مثل قابلیت ارسال پست‌های طولانی‌تر را فراهم می‌کند.

توییتر در‌زمینه پیام خصوصی از لینکدین پیروی می‌رود

البته این اولین‌باری نیست که تعداد پیام‌های قابل ارسال روزانه برای کاربران عادی شبکه‌های اجتماعی محدود می‌شود. پیش‌تر لینکدین مایکروسافت هم این قابلیت را برای کاربران عادی خود محدود کرده بود تا افراد بیشتری مجبور به خرید اشتراک پریمیوم این پلتفرم شوند.

واکنش‌ها نسبت به این تغییر احتمالی عمدتاً منفی بوده است. یکی از کاربران می‌گوید به‌زودی باید نگران روزی باشیم که مدت‌زمان حضور در این شبکه اجتماعی نیز برای کاربران عادی محدود می‌شود تا همه اشتراک بلو را تهیه کنند.

سرویس توییتر بلو هم‌اکنون با هزینه ماهانه 8 دلار در وب و 11 دلار در iOS به‌ فروش می‌رسد. عرضه این سرویس که تیک آبی را هم به کاربران اعطا می‌کند، با واکنش‌های بسیاری از سوی کاربران و چهره‌های سرشناس ازجمله «استفن کینگ» و «لبران جیمز» همراه بود.

ماسک پیش‌تر گفته بود که در آینده قابلیت ارسال پیام خصوصی به افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند نیز فقط برای کاربران سرویس توییتر بلو فراهم خواهد شد.